Hemen Bilgi İstiyorum
Genel İngilizce
Hazırlık Atlama - Proficiency
İngilizce Konuşma Grupları
Speaking Level 1
Speaking Level 2
İş İngilizcesi
Sınav İngilizcesi
İngilizce VIP Eğitim
Erken İngilizce (7 - 15 Yaş)
Sınırsız Müşteri Memnuniyeti
Rusça
İspanyolca
İtalyanca
Fransızca
Almanca
Eğitim Takvimi
Speaking Level 2

2.Seviye Konuşma Gruplarına Kimler Katılabilir ?

 Konuşma gruplarına katılmak isteyen kursiyer adayları öncelikle İngiliz Kültür Dil Okulları Seviye Tespit Sınavı olurlar. Sınav sonucunda bu gruba katılabilmek için en az  C1 Level olmak gerekir.

 

Eğitimin Şartları Nelerdir ?

Konuşma grupları maksimum 14 kişiden oluşmaktadır. Anadili İngilizce olan eğitmenlerle haftada 2 gün 2’şer saat olmak üzere toplamda 60 saatlik bir eğitimdir. Grup üyelerinin istekleri doğrultusunda ders saati ve zamanları arttırılabilir.

 

Neden Konuşma Eğitimi Gereklidir ?

Konuşma, insanlar arasında iletişimi sağlayan en yaygın ve en önemli araçtır. Çünkü insanlar arasındaki iletişim çoğunlukla konuşma ile sağlanmaktadır. Başarılı iletişimin anahtarı ise güzel konuşma, anlaşılır olma ve sesi etkili kullanmadır. Bunun için de birtakım bilgi ve eğitime ihtiyaç duyulmaktadır. Hem bireysel hem de sosyal açıdan önemli bir yere sahip olan konuşma, hayatta başarı ya da başarısızlığı doğrudan etkilemektedir.

 

İngiliz Kültür Dil Okulları’nda  Neler Kazanacaksınız ?

İyi konuşan bir birey kendini tam ve doğru olarak ifade edebilir. İngiliz Kültür Dil Okulları’ndaki konuşma derslerinin genel amacı, öğrencilere duygu, düşünce, gözlem, hayal ve isteklerini dil kurallarına uygun, doğru ve etkili biçimde anlatma becerisi kazandırmaktır. İletişimde bilgi alış verişi, açıklama, anlatma, değerlendirme vb. en çok konuşma aracılığıyla yapılan etkinliklerdir. Konuşma, yani sözlü anlatım kişiye mantıklı düşünme ve doğru anlatma yollarını kazandırır.
Konuşma becerisinin geliştirilmesi, birtakım kuralları ezberlemeye dayalı bir çalışma ile sağlanamaz. Bunun için bol bol uygulama yapmak, iyi konuşan konuşmacıları dinlemek, onları model almak için gayret sarf etmek gerekir. Konuşmada konu ve konunun nasıl anlatıldığı kadar konuşanın ses tonu, diksiyonu, vurgulama ve telâffuzu da çok önemli hususlardır.
Dil eğitimi, bilginin beyne yüklenmesinden öte kişinin öğrendiği her yeniliği hayatının bir parçasında uygulamasını amaçlamaktadır. Dil eğitiminin, dolayısıyla onun bir parçası olan konuşma eğitiminin toplumun hedef ihtiyaçlarına göre belirlenmesinde izlenecek yol, her bireyin belirli bir düzeye getirilmesinden geçer.


Hakkımızda Neden Farklıyız? Aktivite Grupları Öğretme Garantisi Şubelerimiz Referanslar  
Eğitimler
Genel İngilizce
Hazırlık Atlama - Proficiency
İngilizce Konuşma Grupları
İş İngilizcesi
Sınav İngilizcesi
İngilizce VIP Eğitim
Erken İngilizce (7 - 15 Yaş)
Sınırsız Müşteri Memnuniyeti
Rusça
İspanyolca
İtalyanca
Fransızca
Almanca
HABER ve Duyurular
 Online Test Merkezi
Seviyenizi belirlemek için özel olarak hazırlanmış online seviye belirleme sınavına girerek seviyenizi öğrenebilirsiniz.
Şimdi sınava başla
Afyon İngiliz Kültür 2010 © Tüm Hakları Saklıdır.